انواع نژاد گوسفند خارجی

946

انواع نژاد گوسفند خارجی:

نژاد گوسفند همواره به عنوان یکی از سودمندترین حیوانات برای بشر مطرح بوده که از گوشت ،لبنیات و پوست (پشم) آن استفاده میکرده است. با حال درست است که می توان از گوسفند این استفاده ها را برد اما هر نژادی از گوسفندان داراری ویژگی های منحصر به فردی هستند برای مثال یک نوع نژاد ممکن است گوشت خوبی داشته باشد و نژاد دیگری مقدار شیر بیشتری را تولید کند.بنابراین با درک مزایا و ویژگی های هر نژاد می توان انتخاب خوبی داشته باشیم.

امروز در مجموعه بازار گوسفند قصد داریم چند نژاد گوسفند مطرح دنیا را به شما معرفی کنیم.

مرینوس :

مرینوس یک نژاد گوسفند اسپانیایی است که به دلیل داشتن پشم خوب بیشتر مد نظر می باشد و برای تولید و ساخت انواع لباس های گرم،شال،لباس نوزاد و… مورد استفاده قرار می گیرد.

گوسفند مرینوس

لایسستر:

لایسستر نژادی انگلیسی در معرض خطر است که دارای اندازه ی نسبتا درشت می باشد و پشم آن فرفری بوده که این نوع پشم در صنعت نساجی مورد استفاده قرار میگیرد.

گوسفند لایسستر

لینکلن :

قوچ بالغ این نژاد وزنی بین ۱۱۰ تا ۱۶۰ کیلو گرم دارد. پشم گوسفند لینکلن به دلیل کاربردی که در صنعت بافندگی و طراحی دارد همواره مورد استقبال قرار می گیرد.این گوسفند بزرگترین نژاد انگلیسی است که در معرض خطر انقراض میباشد.

گوسفند لینکلن

دورست :

این نژاد در رده گوسفند هایی است که گوشت خوبی تولید می کنند و کشور آمریکا تعداد زیادی از این نژاد را پرورش میدهد. دورست گوسفندی است که علاوه بر گوشت خوب ، مقدار شیربالا و سرعت رشد بالایی نیز دارد و به عنوان یکی از محبوب ترین گوسفندان جهان شناخته می شود.

گوسفند دورست

دورپر:

نژاد گوسفند دورپردر آب و هوای خشک پرورش داده میشود و متعلق به آفریقا می باشد که توانایی تطبیق پذیری بالایی با تغییرات فصلی را دارد و اندازه جثه آن از متوسط تا بزرگ متغیر است.گوسفند دورپر به عنوان یک نژادی که گوشت خوبی می تواند تولید کند مشهور است و پشم آن نیز در صنعت نساجی برای ساخت انواع لباس و پارچه مورد استفاده قرار می گیرد.

گوسفند دورپر

همشایر :

گوسفندان همشایر داراری پشم تیره و صورتی سیاه هستند. اندازه جثه این نژاد متوسط است و رشد سریعی دارند و مزه ی گوشت آنها نیز خوب است و به عنوان یک نژاد گوشتی در مزارع پرورش می یابند.وزن قوچ بالغ این نژاد در حدود ۱۳۵ کیلوگرم می باشد.

گوسفند همشایر

سافک :

برای دامدارانی که بیشتر به دنبال نژاد گوسفند گوشتی هستند، گوسفند سافک می تواند یکی از بهترین انتخاب ها باشد. رنگ پا و صورت این گوسفندان سیاه می باشد و پشم متوسطی نیز دارند و گوشت خوشمزه و با کیفتی می توانند تولید کنند.

گوسفند سافک

باربادوس :

نژاد باربادوس بیشتر به دلیل داشتن شاخ و موی زیبا مورد توجه قرار دارد . گوسفند باربادوس نسبتا لاغر است و گوشت آن زیاد محبوب نیست و بیشتر در آمریکا یافت می شود.

گوسفند باربادوس

جاکوب :

گوسفند جاکوب زیبایی خاصی دارد و به دلیل داشتن شاخ های بلند، خال های تیر رنگ و پشم خوب بسیار مورد توجه است و برای تولید پشم و چرم مورد استفاده قرار میگیرند.وزن قوچ بالغ به۵۴-۸۲ کیلو گرم و میش ها به ۳۶-۵۴ کیلوگرم می رسد.شاخ های این گوسنفدان معمولا سیاه است اما ممکن است به رنگ راه راه (سیاه و سفید) نیز باشند.

گوسفند جاکوب

فریزین :

این نژاد متعلق به منطقه Friesland در شمال آلمان و هلند است که بیشتر به دلیل داشتن شیر با کیفیت با بازده ای بالا در جهان شناخته می شود و در حدود ۴۵۰ کیلو گرم شیر در ۲۳۰ روز می تواند تولید کند .

گوسفند فریزین

رومانوف :

گوسفند رومانوف متعلق به کشور روسیه است که به بیشتر به دلیل داشتن گوشت و پشم خوب شناخته می شود و در مناطقی با آب و هوای سرد می تواند رشد کند . رنگ پشم این گوسفند در هنگام تولد سیاه و سفید است ولی بعد از مدتی به خاکستری تبدیل می شود.

گوسفند رومانوف

شما می توانید جهت خرید گوسفند زنده با کارشناسان ما تماس بگیرد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هجده − 18 =