خاصیت شیر گوسفند

86

 شیر گوسفند :

شیر گوسفند ارزش غذایی بالایی دارد و در مقایسه با شیر سایر حیوانات غلظت بیشتری از پروتئین، ویتامین ها، چربی و سایر مواد معدنی را داراست.بررسی های زیادی شیر گوسفند را به عنوان ماده غذایی بالقوه جهت تولید محصولات لبنی حاوی پروبیوتیک تبدیل کرده است.

پروبیوتیک ها، باکتری هایی هستند که باید ایجاد لایه های محفاظتی مخاطی در رودها به افزایش سطح ایمنی بدن می پردازند.

از گذشته های دور انسان از گوسفند و بز به عنوان منبعی برای غذا و لباس (پشم) استفاده می کرده در در طول قرن های شیر تبدیل به منبع ارزشمند مواد مغذی شده است.

درسراسر جهان شیر گاو پرمصرف ترین شیر می باشد و بیشترین سهم را در بین شیر سایر حیوانات دارد اما از ارزش غذایی پایین تری نسبت به شیر گوسفند برخوردار است.پروتئین شیر گوسفند تقریبا دو برابر پروتئین شیر بز و گاو است.

از شیر گوسفند به طور عمده در تولید سایر محصولات لبنی مانند پنیر، ماست و دوغ نیز استفاده می شود.

ویژگی شیر:

انسان ها در تماسی که از نزدیک با طبیعت داشته اند رشد و تکامل یافتند و شیر اولین منبع غذایی پس از تولد بود. شیر مادر همواره تنها منبع غذایی برای کودکان بوده است و از آن به بعد شیر تبدیل به یک ماده غذایی ضروری در زندگی انسان شده است.شیر ترشح غدد پستانداران است که یک امولسیون پیچده از روغن در آب حاوی پروتئین، لاکتوز،مواد معدنی،آنزیم ها،سلول ها،هورمون ها،ایمونوگلوبین ها و ویتامین ها است.شیر همچنین پروتئین های جزئی مانند آلومین سرم،لکتوفرین،انتقال دهنده ها،کلسیم،پرولاکتین را نیز شامل میشود.بخش پروتئین  تاثیرعمده ای بر ارزش غذایی شیر دارد. مقدار لاکتوز در شیر گوسفند تقریبا دو برابر شیر گاو است.

شیر گوسفند یک منبع غنی از مواد معدنی است . سطوح کلسیم، فسفر، منیزیم، روی، منگنز و مس درگوسفند نسبت به شیر گاو بالاتر می باشد. همچنین در ویتامین ها نیز شیر گوسفند غنی تر می باشد وشامل ویتامین های  C، E،A است.شیر گوسفند دارای عطر و طعم شیرین تری می باشد و هضم آن نیز راحت است.

درصد بالایی از افزایش خاصیت شیر مربوط به تغذیه گوسفندان می باشد که دامداران مجموعه بازار گوسفند به این موضوع توجه ویژه ای دارند و از علوفه تازه در پرورش گوسفند استفاده می کنند.با خرید گوسفند زنده از مجموعه ما میتوانید اطمینان پیدا کنید که تغذیه گوسفند شما ارگانیک بوده است.

غذاهای مقوی عملکرد بدن را افزایش داده و مقاومت فرد در برابر بیماری ها را بیشتر می کند از این رو می توان برای جلوگیری از انواع بیماری ها و افزایش توانایی بدن از شیر مخصوصا شیر گوسفندی استفاده کرد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

16 − هشت =