خواص و طرز تهیه سیرابی

95

خواص و طرز تهیه سیرابی :

سیرابی گوسفند و گاو همواره به عنوان یک غذا سالم شناخته می شود که طرفداران مخصوص خود را دارد.سیرابی گوسفند و گاو حاوی مقادیر زیادی از  پروتئین ،ویتامین و مواد معدنی ضروری است ،همچنین این ماده ی غذایی درصد چربی ، کالری و کلسترول پایینی دارد.

در این مقاله شما می توانید درباره خواص و طرز تهیه سیرابی مطلع شوید :

گوسفند و گاو در دسته نشخوارکنندگان قرار دارند.این جانوران به دلیل خوردن غذای زیاد در فرصت کم، نیاز به معده ای قوی دارند تا عمل گوارش را کامل انجام دهند.پستانداران نشخوار کننده معده چهار قسمتی دارند که شامل دو بخش بالایی و پایینی است که بخش بالایی شامل سیرابی و نگاری می شود و بخش پایینی نیز شامل هزارلا و شیردان است.

سیرابی

در هنگام خرید باید به این نکته توجه داشته باشیم که سیرابی تازه بوده و بوی تعفن نداشته باشد.

اگر شما بخواهید سیرابی را در فصل زمستان و اوایل بهار خریداری کنید رنگ آن به دلیل تغذیه ای که بیشتر از علوفه خشک است تیره خواهد بود ولی در فصل تابستان و پاییز چون علوفه تازه است رنگ سیرابی روشن می باشد.

خواص سیرابی

  • منبع سلنیوم :

سلنیوم یک ماده معدنی ضروری برای بدن انسان تلقی می شود که به عنوان یک آنتی اکسیدان از سلول های بدن در برابر رادیکال های آزاد محافظت می کند.همچنین به ایمنی بدن،کارکرد بهتر تیروئید و ایجاد DNA کمک می کند. گوشت،مرغ،غذاهای دریایی،تخم مرغ و برنج از دیگر منابع خوب برای دریافت سلنیوم هستند.

  • سیرابی حاوی مقادیر زیادی ویتامین B-12 :

ویتامین B-12 که در محصولات حیوانی یافت می شود در تشکیل DNA و گلبول قرمز و ساختن اکسیژن برای بدن بسیار حائز اهمیت است.

  • منبع روی :

روی ماده ای است که در بهبود زخم،افزایش عملکرد ایمنی بدن،لخته شدن خون،تولید مثل،عملکرد تیروئید،بینایی سالم و حس بویایی تاثیر گذار است.به گفته مرکز پزشکی دانشگاه مریلند روی همچنین خطر ابتلا به بیماری های قلبی و سرطان را کاهش میدهد.گوشت قرمز و حبوبات نیز حاوی این ماده هستند.

تغذیه مطلوب و سالم دام در کیفیت غذایی سیرابی بسیار مهم است که این موضوع همواره مد نظر دامداران بازار گوسفند برای پرورش دام های خود می باشد.

طرز تهیه سیرابی

ابتدا سیرابی را با آب جوش خوب بشویید و چربی های اضافی را جدا کنید .

سپس آن را به قطعات کوچکتری تبدیل کرده و در حدود یک ساعت در محلول آب سرد و آب لیمو قرار دهید.

بعد از این شما باید آن را در یک ظرف قابلمه آب سرد قرار داده و پیاز ،سیر،نمک و زرد چوبه را اضافه کنید و در حدود ۳۰ دقیقه بجوشانید تا کاملا نرم و پخته شود.

برای اطلاع از قیمت گوسفند زنده می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرد.

منبع : www.livestrong.com

مرکز خرید دام زنده

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

19 + هجده =