۷ دلیل خوب برای مصرف پروتئین

68

مصرف پروتئین از آنجایی که در دسته مفید ترین مواد غذایی می باشد بسیار مفید و حیاتی است . رسانه های زیادی وجود دارند که متاسفانه سعی در القای این موضوع هستند که قرار دادن پروتئین در رژیم غذایی اهمیت چندانی ندارد در حالی که برای بدن وجود این ماده ضروری می باشد.

مصرف پروتئین

در این مقاله به فواید شگفت آور مصرف پروتئین اشاره خواهیم کرد :
۱-پروتئین در دسته مهم ترین مواد مغذی قرار دارد

هر کدام از این مواد ویژگی های خاص خود را دارند و بر سلامتی ما اثرات زیادی می گذارند . مصرف پروتئین به میزان کافی در غذا باعث می شود که ما احساس سیری بیشتری کنیم و به داشتن وزن مناسب کمک می کند.

۲- پروتئین به ساخت عضله کمک می کند

مصرف پروتئین به مقدار کافی برای کسانی مایل به افزایش توده ی عضلانی خود هستند بسیار ضروری است . اگرچه داشتن تمرینات ورزشی منظم در این امر حائز اهمیت است اما بدون داشتن یک برنامه غذایی مناسب پیشرفت کردن مشکل خواهد بود ؛ در حقیقت هر آنچه که شما در رژیم غذایی خود مصرف می کنید در این مسئله نقش دارد و افزایش مصرف پروتئین در دوره ی ورزشی مفید است.

مصرف پروتئین

۳-مصرف پروتئین در سلامت پوست و مو مهم است

آنچه که ما می خوریم در داشتن پوست و مو زیبا و مقاوم مهم است. هنگام مصرف پروتئین ، این ماده به صورت اسید های آمینه در بدن ذخیره می شوند. این اسیدهای آمینه نقش مهمی در ترمیم و رشد سلول های بدن ما دارند . کمبود پروتئین می تواند باعث افزایش ریزش مو به خصوص در زنان شود.

۴- اسیدهای آمینه باعث افزایش ایمنی بدن می شوند

به طور کلی پروتئین سیستم ایمنی بدن را تقویت کرده و اسیدهای آمینه ای مانند آرژنین ، گلوتامین ،سیستین مفید هستند. در مقابل کمبود مصرف پروتئین خطر ابتلا به بیماری های نظیر بیماری های عفونی را افزایش می دهد.

۵-افزایش دهنده توده استخوانی در کهنسالی

با گذشت زمان سنتز پروتئین عضلانی کاهش یافته و توانایی ساخت عضله به سرعت در سن ۶۰ تا ۷۰ سالگی پایین می آید . متاسفانه از دست دادن تراکم عضلات اسکلتی ، ضعف و آسیب هایی را به دنبال دارد. با وجود این ما می توانیم با اصلاح روش زندگی از طریق ورزش کردن های منظم و تغذیه خوب  این مسئله را تا حدودی بهبود بخشیم .

۶-مصرف پروتئین باعث افزایش متابولسیم می شود

هر بار که ما غذا می خوریم ، فرآیندهای دخیل در هضم و پردازش مواد غذایی باعث افزایش میزان متابولسیم بدن می شود. این فرایند باعث افزایش دمای بدن و برای جذب بیشتر مواد غذایی باید انژری مصرف کنیم و مصرف پروتئین به حل این مسئله کمک شایانی می کند.

۷-پروتئین ماده ای مغذی ، مفید که در کاهش وزن نیز موثر است

منابع کربوهیدراتی تقریبا خالص مانند شکر ، آرد سفید و … را در نظر بگرید آنها تقریبا هیچ ارزش غذایی خاصی ندارند.

از سوی دیگر غذایی هایی با چگالی پروتئین بالا بسیار برای بدن مفید و کاربردی هستند.

سخن آخر

همانطور که ذکر شده پروتئین مزایا زیادی برای بدن داشته و مقدار پروتئینی که ما نیاز داریم بسته به شرایط فیزیکی بدن ، سطح فعالیت و دیگر عوامل متغییر است.

 

اگر قصد خرید گوسفند زنده دارید می توانید با کارشناسان بازار گوسفند تماس بگیرد از بهترین قیمت گوسفند زنده مطلع شوید.

۰۹۱۹۷۱۲۴۰۱۱ | ۰۲۱-۶۶۰۰۰۷۹۸

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 × 3 =