جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
23 دی 1399

ویژگی های سگ گله

سگ گله
فهرست مطالب

اگر به دنبال یافتن ویژگی های یک سگ گله خوب برای کار پرورش دام خود هستید، به شما دوستان پیشنهاد می کنم خواندن و مطالعه این مطلب را از دست ندهید.

سگ گله چه خصوصیاتی باید داشته باشد؟

عموما سگ های گله دارای تنوع نژادی نسبتا زیادی هستند. یک سگ گله آموزش دیده و قبراق به سادگی توانایی حفاظت و جمع آوری گوسفندان و بز ها را در مناطق سخت و کوهستانی دارد و می توانند سبب صرفه جویی در وقت و انرژی چوپانان در هنگام جمع آوری ، نگهداری و جابه جایی گله گوسفندان شود. در مقابل ، سگ هایی نیز از برخی از نژادها وجود دارد که نه تنها توانایی زیادی ندارند بلکه باعث واردن استرس بی مورد به گله دامداران خواهند شد. در مناطق مختلف دنیا نژادهای زیادی از سگ های خوب برای کار دامداری وجود دارند.

ویژگی های سگ گله خوب برای نگهداری از گوسفندان

سگ گله گوسفند

اساسا انسان ها سال های متمادی است که از رفتار درنده سگ ها که اصلاح شده می باشد، استفاده می کنند. بشر در طی قرن ها توانسته است تمایل شکار گاو و گوسفند را در این حیوانات به حداقل برساند و همزمان مهارت شکار سگ را نیز حفظ کند.

استفاده از سگ گله در همه نقاط دنیا از جمله کشورهایی نظیر استرالیا و نیوزلند که در صنعت دامپروری پیشتاز هستند، بسیار رایج است. در این کشور ها حتی مراکزی برای آموزش این نوع سگ ها وجود دارد.

 

مراقبت از سگ گله گوسفندان

حفظ سلامت سگ گله بسیار مهم است. از آنجایی که برخی از بیماری ها بین انسان ها و حیوانات مشترک است، دامداران باید سگ های خود را مدام واکسینه کرده و روش های پیشگیری از بیماری ودرمان این حیوانات به بیماری را بیاموزند.

همچنین چون که سگ‌های گله و یا سگ‌های ولگرد از دلایل اصلی انتشار بیماری محسوب می‌شوند، بهترین روش برای پیشگیری خوراندن داروهای ضدانگل به سگ ، جدا کردن آن از گله به مدت ۲۴ ساعت در صورت داشتن علائم بیماری و سوزاندن مدفوع آنها می‌باشد.

حتما ببینید : آخرین قیمت گوسفند زنده 

شماره های تماس


جهت سفارش گوسفند زنده با بهترین کیفیت گوشت دهی به همراه خدماتی متنوع از جمله ارسال و ذبح رایگان و بهداشتی با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید

                   021-66000798  | 09197124011
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها