23 دی 1399

ویژگی های سگ گله

سگ گله
فهرست مطالب

اگر به دنبال یافتن ویژگی های یک سگ گله خوب برای کار پرورش دام خود هستید ، به شما دوستان پیشنهاد می کنم خواندن و مطالعه این مطلب را از دست ندهید .

سگ گله :

عموما سگ های گله دارای تنوع نژادی نسبتا زیادی هستند . یک سگ گله آموزش دیده و قبراق به سادگی توانایی حفاظت و جمع آوری گوسفندان و بز ها را در مناطق سخت و کوهستانی دارد و می توانند سبب صرفه جویی در وقت و انرژی چوپانان در هنگام جمع آوری ، نگهداری و جابه جایی گله گوسفندان شود . در مقابل ، سگ هایی نیز از برخی از نژادها وجود دارد که نه تنها توانایی زیادی ندارند بلکه باعث واردن استرس بی مورد به گله دامداران خواهند شد . در مناطق مختلف دنیا نژادهای زیادی از سگ های خوب برای کار دامداری وجود دارند .

ویژگی های سگ گله خوب برای نگهداری از گوسفندان

سگ گله گوسفند

اساسا انسان ها سال های متمادی است که از رفتار درنده سگ ها که اصلاح شده می باشد ، استفاده می کنند . بشر در طی قرن ها توانسته است تمایل شکار گاو و گوسفند را در این حیوانات به حداقل برساند و همزمان مهارت شکار سگ را نیز حفظ کند .

استفاده از سگ گله در همه نقاط دنیا از جمله کشورهایی نظیر استرالیا و نیوزلند که در صنعت دامپروری پیشتاز هستند ، بسیار رایج است . در این کشور ها حتی مراکزی برای آموزش این نوع سگ ها وجود دارد .

 

مراقبت از سگ گله گوسفندان :

 

حفظ سلامت سگ گله بسیار مهم است . از آنجایی که برخی از بیماری ها بین انسان ها و حیوانات مشترک است ، دامداران باید سگ های خود را مدام واکسینه کرده و روش های پیشگیری از بیماری ودرمان این حیوانات به بیماری را بیاموزند .

همچنین چون که سگ‌های گله و یا سگ‌های ولگرد از دلایل اصلی انتشار بیماری محسوب می‌شوند، بهترین روش برای پیشگیری خوراندن داروهای ضدانگل به سگ ، جدا کردن آن از گله به مدت ۲۴ ساعت در صورت داشتن علائم بیماری و سوزاندن مدفوع آنها می‌باشد.

حتما ببینید : آخرین قیمت گوسفند زنده 

شماره های تماس


جهت سفارش گوسفند زنده با بهترین کیفیت گوشت دهی به همراه خدماتی متنوع از جمله ارسال و ذبح رایگان و بهداشتی با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید

                   021-66000798  | 09197124011
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها