معرفی گوسفند رمانوف و شرایط نگه داری

951

گوسفند رومانوف و شرایط نگه داری :

گوسفند رومانوف ،از نژاد گوسفند های روسیه است که بیشتر در منطقه والگا (شمال مسکو) حضور دارند. رومانوف یکی از انواع نژادهای گوسفند با اندازه متوسط است که اولین بار در دهه ۷۰ میلادی به فرانسه صادر شد و بعد ها نیز به عنوان بخشی از یک برنامه تحقیقاتی به کبک کانادا فرستاده شد.در سال ۱۸۵۰ میلادی ۲ میلیون راس گوسفند رومانوف در روسیه وجود داشت ،اما بر طبق آمار سال ۲۰۰۰ ،تعداد آنها فقط به حدود ۱۶۰۰۰ راس می رسید.

این نژاد به دلیل بازده ای بالایی که در تولید گوشت دارد بسیار مورد استقبال دامداران می باشد همچنین گوسفند رومانوف پشم خوبی نیز تولید می کند. گوسفندان رومانوف مقاومت بالایی در برابر شرایط  آب و هوایی سرد و سخت دارند و در این نوع مناطق رشد قابل توجه ای نیز دارند و شرایط نگه داری آنها هم به نسبت راحت است. رنگ پشم این نوع از گوسفندان در هنگام تولد سیاه و سفید است ولی بعد از مدتی رنگ آنها به خاکستری روشن تبدیل می شود.بره ها در هنگام تولد ساختار استخوان بندی و مقاومت خوبی دارند.

گوسفند رومانوف بازده ای و نرخ تولید مثل بالایی دارد و در بیشتر مواقع گوسفندان ماده در هر شکم دو قلو می زایند و دامداران عمدتا برای تولید گوشت گوسفندی اقدام به پرورش این نوع نژاد از گوسفندان می کنند. قوچ های این نژاد دارای وزنی بین ۷۰ تا ۸۰ کیلوگرم و میش ها بین ۵۰ تا ۵۵ کیلوگرم هستند.حدود تولید شیر گوسفند رومانوف در هر ۱۰۰ روز بین ۱۰۰ تا ۳۰۰ کیلوگرم می باشد.

مرکز خرید دام زنده

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بیست − هفت =