فواید و مزایای نوشیدن شیر شتر

105

شیر شتر از گذشته های بسیار دور توسط مردم به خصوص عشایر مناطق بیابانی مورد مصرف قرار گرفته است . به گفته متخصصان شیر شتر بسیار شبیه به شیر مادر بوده و مصرف آن فواید زیادی نیز دارد و در مقایسه با شیر گاوی ، ۱۰برابر بیشتر آهن و حدود ۳ برابر بیشتر ویتامین c را داراست. چربی و پروتئین بیشتر ، کلسترول کم  تر،داشتن ویتامین B ، اسیدهای چرب ، روی ، پتاسیم از دیگر فواید نوشیدن این نوع از شیر نسبت به شیر سایر حیوانات می باشد.

شترها دارای سیستم ایمنی منحصربه فردی هستند که با مصرف شیر این حیوانات می توان از این خاصیت بهره برد. مصرف این شیر در درمان طبیعی افرادی که دچار اختلالاتی مانند اوتیسم و دیابت هستند باید با مشورت پزشک انجام شود.

شیر شتر و درمان دیابت :

شیر شتر ، شیری کم چرب است که نه تنها شامل ویتامین ها و انواع مواد معدنی سالم و ضروری است بلکه یک منبع غنی از انسولین نیز می باشد و یک گزینه بالقوه مفید برای درمان بیماری های دیابتی می باشد. بر طبق تحقیقات انجام شده در سال ۲۰۰۵ بر روی شیر شیر محققان دریافتند که مصرف این نوع از شیر به طور قابل ملاحظه ای دوز درخواستی را برای کنترل گلیسمی یا شاخص قند خون کاهش می دهد. براین اساس متخصصان براین باورند که مصرف ۵۰۰ میلی لیتر از این شیر باعث بهبود شرایط زندگی برای بیماران دیابتی میشود به این دلیل داشتن پروتئین انسولین مانندی که دارد که به سرعت نیز جذب بدن می شود.

چنانچه می خواهید درباره  خاصیت شیر گوسفند بدانید کلیک کنید.

شیر شتر برای  کنترل و درمان اوتیسم :

بسیاری بر این باورند که شیر شتر برای افرادی که مبتلا به اوتیسم هستند مفید است . در یک مطالعه ای که در سال ۲۰۰۵ منتشر شده است ، آزمایشی بر روی یک زن و پسری نوجوان انجام شد که در این تحقیق زنی که مبتلا به این بیماری بود بعد از ۴۰ روز نوشیدن این شیر علائم بیماری اش ناپدید شد و پسر نوجوان بعد از ۳۰ روز بهبود پیدا کرد و شواهدی علمی زیادی وجود دارد بر اثر بخشی این ماده بسیار مفید که سبب بهبود این بیماری می شود.

شیر شتر

شیر شتر و بهبود علائم آلرژی :

شیر شتر فاقد دو آلرژن قدرتمندی است که در شیر گاو یافت می شود و حاوی یک موادی است که سبب افزایش عملکرد سیستم ایمنی بدن می شود و ممکن است برای کودکانی که به شیر و یا سایر غذاها آلرژی دارند مفید باشد. در این رابطه تحقیقی بر روی تعدادی از کودکانی که به آلرژی مبتلا بودند انجام شده که پس ناکارآمدی درمان های معمولی ، این کودکانی مصرف شیر شتر را در یک دوره شروع کردند که بعد از مصرف شیر شتر علائم آلرژیک آنها بهتر شد . محققان بر این باور بودند که ایمونوگلوبولین موجود در این شیر نقش مهمی را در ازبین بردن نشانه های این بیماری داشتند . با این حال تحقیقات علمی دیگر برای اثبات این قضیه باید انجام داد.

با ۸ خاصیت شگفت آور شیر بز آشنا شوید.

افزایش ایمنی بدن

این شیر حاوی موادی است که به بدن در مبارزه با بیماری ها و اختلالات کمک می کند. ظاهرا ایمونوگلوبولین ها با اندازه کوچک و آنتی آبادی هایی که در شیر شتر یافت می شود هدف گیری مواد بیماری زا خارجی را برای بدن آسان می کند .به گفته محققان شیر شتر برای افرادی که دچار بیماری هایی نظیر کرون و ام اس هستند (که در این نوع از بیماری ها بدن به بافت های خود حمله می کند) مناسب است اگرچه که درمان های طبیعی برای این دسته از بیماری ها توصیه نمی شود. برای این مورد نیز متاسفانه هنوز شواهد علمی کافی به اثبات نرسیده است.

شیر شده توصیه شده برای کاهش وزن

از آنجایی که شیر شتر دارای چربی کم می باشد و همچنین در صورت مصرف مواد مغذی لازم را به بدن می رساند و منبع غنی از ویتامین ها ، مواد معدنی است می تواند سبب کاهش وزن شود.

از دیگر فواید شیر شتر می توان به این مورد اشاره کرد که قابلیت نگهداری بالایی نیز دارد و حاوی مقدار کمتری لاکتوز است که فرایند هضم و جذب را راحت تر می کند.

تهیه شده توسط “بازار گوسفند” مرکز خرید دام زنده
اگر قصد خرید گوسفند زنده با مناسب ترین قیمت و کیفیت خدمات از بهترین نژادهای ایرانی را دارید می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرد.
تلفن تماس : ۰۹۱۹۷۱۲۴۰۱۱ | ۶۶۰۰۰۷۹۸-۰۲۱

 

 

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 × چهار =