2 اردیبهشت 1399

چرا می خواهید گوسفند پرورش دهید ؟

اهداف پرورش گوسفند
فهرست مطالب

چرا می خواهید گوسفند پرورش دهید؟ سوالی مهم که هر دامدار باید از خود بپرسد !!

گوسفندان واقعا یکی از مفیدترین حیوانات برای حفظ کیفیت زندگی بشر از زمان های دور تا کنون بوده است . سالیان متمادی انسان ها با استفاده از گوشت ، شیر و حتی پشم گوسفندان توانسته اند بخشی از مایحتاج زندگی خود را تامین کنند

دلایل زیادی برای پرورش گوسفند وجود دارد. برای شروع هرکاری داشتن دلیل قانع کننده می تواند بسیار مفید باشد . حفظ انگیزه برای مقابله با شرایط دشوار پیش بینی نشده می تواند یکی از فواید شناخت هدف باشد.

از آخرین قیمت گوسفند زنده در بازار دام مطلع شوید .

در این مطلب قصد داریم به شرح برخی از دلایلی و اهدافی که سبب جذب شدن افراد به این کسب و کار می شود ، بپردازیم

کسب درآمد و مباحث اقتصادی شاید مهم ترین هدف برای انجام این کار باشد .

به طور سنتی ،هدف از  نگهداری و پرورش دام و گوسفند به منظور ایجاد درآمد برای افراد فعال در این حوزه می باشد . در کنار فعالیت های اقتصادی نگهداری از گوسفندان فواید دیگری نیز به همراه دارد . از جمله حفظ آداب و رسوم مناطق روستایی و عشایری در هر کشور بسته به شرایط سهم زیادی از پراکندگی جمعیتی در مناطق روستایی و عشایری می باشد .

البته امروزه به خاطر موضوعات مختلفی از جمله فقر افراد ترجیح می دهند که از روستاها به سمت شهرها مهاجرت نمایند . پرورش صحیح گوسفند

و مدیریت درست منابع طبیعی و انسانی می تواند جلوی روند این نوع مهاجرت را بگیرید و سطح کیفیت زندگی در مناطق کم برخوردار را به سبب تولید محصولات لبنی و گوشتی و فروش آنها بالاتر ببرد.

کمک به تامین بخش مهمی از زنجیره غذایی جامعه :

این مورد اگرچه در سطح خرد زیاد به چشم نمی آید اما زمانی که تمامی چرخ دنده های یک صنعت به درستی فعالیت داشته باشند می تواند نتایح مفید را در سطح کلان تر مشاهده کرد .

به علاوه پرورش گوسفند می تواند یک فعالیت لذت بخش برای افراد مختلف از جمله کسانی بازنشسته و یا حتی معلول هستند باشد . رسیدگی به گوسفندان راحت تر از دام های سنگین می باشد و نیاز به سرمایه گذاری برای ساخت محل نگهداری و تهیه تجهیزات کم تری دارد.

مدیریت صحیح گله گوسفندان چه فوایدی به همراه دارد ؟ در این مورد بیشتر بدانید .

اهداف دامپروری خود را بشناسید :

هنگامی که تصمیم به پرورش گوسفند گرفتید زمان آن است که تعیین کنید که به صورت جدی قصد دارید در کدام جنبه ی تولیدی فعالیت داشته باشید :

یک : تولید گوشت

دو : تولید شیر و محصولات لبنی

آشنایی پیداکردن با نژادهای گوسفندان ایرانی و انتخاب بهترین آنان بعد از این مرحله بسیار مهم است.

البته برای شروع هر کسب و کار داشتن مکان و تجهیزات مناسب نیز شرط اساسی محسوب می شود.

سعی کنید با حفظ کیفیت محصولات خود و مناسب نمودن قیمت محصولات برای کسب و کار خود برند سازی کرده تا در بازار هر چه بیشتر شناخته شوید .

اگر علاقه مند هستید که در مورد استفاده صحیح از مراتع و چراگاه های طبیعی ، نکات مفید را کسب کنید ، اینجا کلیک نمایید .

شماره های تماس


جهت سفارش گوسفند زنده با بهترین کیفیت گوشت دهی به همراه خدماتی متنوع از جمله ارسال و ذبح رایگان و بهداشتی با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید

                   021-66000798  | 09197124011
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها